EestiEnglishРусский

Off-Road seiklus

UAZ maasturid, kaart ja GPS - mitu kontrollpunkti leiad?

12345
4-100JAHJAH

 

Off-road seiklus – see on  autoorienteerumine, kus meeskondade eesmärgiks on leida loodusest etteantud aja jooksul võimalikult palju kontrollpunkte. Võidab meeskond, kes on kogunud enim kontrollpunkte.

Liikumisvahenditeks on klassikalised UAZ maasturid oma tuntud headuses, navigatsioonivahenditeks kaart ja GPS.

Stardis jagame osalejad meeskondadeks, toimub lühikene instruktaaz, kus osalejad viiakse kurssi kaardi, GPSi ja UAZ maasturi eripäradega.

Autod stardivad rajale 3 – 5 minutilise intervalliga. Kontrollpunkti tähisteks on metsas puudele kinnitatud tahvlid, millel on punkti number ja salasõna.

Meeskonnad peavad need tahvlid leidma ja salasõnad tabelisse kirjutama. Auto juhtimise, kaardi jälgimise ja GPS-seadmega kontrollpunktide reaalse leidmisega on tegevust kogu meeskonnale. Tegemist on valikorienteerumisega, mis tähendab seda, et kontrollpunkte on looduses rohkem, kui selle ajaga reaalselt leida jõuab. Seega on võistkonna strateegia planeerimisel ja õigete valikute tegemisel väga suur roll.

Igasse kontrollpunkti pääseb mööda metsateid ja seega ei ole tegemist mingi brutaalse looduse hävitamisega. Lihtsalt suur osa nendest teedest on väga viletsas seisukorras ja liikumisvahendina maasturi kasutamine on igati põhjendatud.

Finišis loeme punktid kokku ja selgitame välja paremusjärjestuse.