Roboti ehitus ja võistlus
Robotivõistlus on haarav töötoa stiilis meeskonnamäng, mis sobib kõigile!
- Osalejate arv: 10-50
- Läbiviimise keeled: eesti, inglise
- Kestvus: tavapäraselt 2,5h (max kuni 4h)
Robotivõistluse puhul tuleb igal meeskonnal etteantud detailikomplekti abil ehitada töötav puldiga juhitav robot, millega hiljem teiste tiimide robotitega mõõtu võtta. Robotite töötoas on legolaadsed konstruktorite komplektid, mille südameks on ettevalmistatud mootoritega liikuri põhi. Üritus algab meeskondade loomisega ja robotite eesmärgi tutvustamisega. Seejärel kulub meeskondadel 1-2 tundi ehitustööks ning seejärel asuvad need robotid võistlustulle konkreetset ülesannet täitma.
Robotite ehitamine on lihtne!
Kuigi iga tiimi stardikomplektis on võrdne arv detaile, võid kindel olla, et võistlustulle asuvad eriilmelised ja erinevate lahendustega masinad! Ehitamine on lihtne ja seda saate teha ilma tööriistadeta – teil on vaja vaid koos meeskonnaga otsustada, milline robot etteantud ülesannet kõige paremini täidab! Roboti ehitamine sobib kõigile – algajast kuni progejani! Roboti süda ehk liikur on juba eelnevalt komplekteeritud ja programmeeritud ja seda saate juhtida puldi abil. Seetõttu sobib roboti ehitamine ka täiesti tehnikakaugele inimesele! Võite piirduda ka ainult robotile uue kuju andmisega! Robotite ettevalmistamine võistluseks kestab minimaalselt 1 tund.
Kes aga soovivad ehitamisega rohkem tegeleda, saavad lisada liikurile uusi funktsioone, lisamootoreid ning kokku panna erinevaid agregaate. Robotil oleva ekraani kaudu saate muuta puldiga juhtimist, lisada robotile tarkust või muuta funktsioone. Kui soovid, saad ka roboti oma käe järgi ümber programmeerida kasutades lihtsat piltidega programmi. Kui oskad, saad ka kogu koodi käsitsi ringi kirjutada!
Roboti võistlus on lõbus ja haarav!
Haarav robotite võitlus toimub kahes osas – enne põhisõite soojenduseks tehtav vigursõit ja kogu tiimile mõeldud lisaülesanded, millega saate roboti juhtimise korralikult käppa. Põhivõistlus toimub spetsiaalsel võistlusareenil kahe roboti omavahelise mõõduvõtmisega. Üheminutilised raundid on tõeliselt haaravad, hasarti tekitavad ning äärmiselt meeleolukad!
Robotivõistlus on hea meeskonnamäng siseruumides!
Robotiehitust saab ette võtta suvel ka õues, kuid siseruumides saab seda teha igal ajal.